سخنرانی شیخ حسین خلیلو رئیس مرکز امام مهدی عج برزیل در دانشگاه اهانگرای سائوپائولو با موضوع اسلام و غرب

سخنرانی شیخ حسین خلیلو رئیس مرکز امام مهدی عج برزیل در دانشگاه اهانگرای سائوپائولو با موضوع اسلام و غرب

در این سخنرانی که به دعوت دومین  دانشگاه بزرگ خصوصی برزیل در مورخه شنبه 22 اکتبر 2016 در تالار مرکزی دانشگاه سانتانا برگزار گردید جمع کثیری از دانشجویان و اساتید این دانشگاه در رشته های مختلف از جمله  حقوق و روابط بین الملل حضور داشتند.

 

شیخ حسین خلیل لو  در این همایش با برشمردن برخی تحولات سیاسی و فرهنگی در دهه های اخیر  به تشریح چتر دروغین رسانه ای و تبلیغاتی حاکم بر کشورهای غربی پرداخت.

ریس اولین مرکز اسلامی برزیل ویژه مستبصرین پرتغالی زبان با اشاره به روند پیدایش جریانهای  تروریستی از جمله القاعده و داعش ، ریشه اصلی این گروهای غیر اسلامی و مزدور را مطامع دولتهای استکباری در سرزمینهای اسلامی و فساد و گمراهی حکام مرتجع و دست نشانده در منطقه بالاخص ال سعود و کشورهای اقمار آن دانست.

وی با اشاره به  فعایتهای جریان های وهابی و سلفی جهادی در نقاط مختلف جهان از جمله برزیل بیان نمود “نگاه قاطبه مسلمانان همزیستی مسالمت آمیز با پیروان ادیان و مذاهب مختلف است و مذهب اتباع اهل بیت ع در این زمینه با اعتقادی راسخ به گفتگو ادیان مروج فرهنگ نورانی اسلام محمدی ص در امریکای لاتین خواهند بود”.

حجت الاسلام خلیلو در این گردهمایی  که با حضور اعضای   اتحادیه وکلای دادگستری برزیل او ا ب برگزار گردید در مورد مبانی  حقوق در اسلام و نگاه متعالی  اسلام به حقوق بشر احادیثی از صحیفه سجادیه اثر گرانسگ امام علی بن الحین ع را بر شمردند .

در پایان این مراسم خانم آیه ابو عباس  و زهرا ملحم از دانشگاهیان مسلمانان برزیلی ضمن بر شمردن نکاتی در باره وضعیت امروز  مسلمانان در برزیل  بیاناتی  را در مورد رسالت جامعه حقوق دانان و وکلا در جامعه ایراد نمودند.

در پایان شیخ حسن خلیلو به پرسشهای حضار پاسخ گفت.

در پایان مراسم دیپلم افتخار انجمن وکلای برزیل توسط ریاست این انجمن دکتر پیتر آپارسیدو سوزا به پاس تقدیر و تشکر به حجت الاسلام خلیلو اهدا گردید .

لازم به ذکر است  دانشگاه اهنگرای برزیل که دارای بیش از 400 هزار دانشجو در شبکه اموزشی خود است دارای67 دانشگاه و  650 مرکز اموزشی و دانشکده در سراسر برزیل می باشد.

 

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here