گرامی داشت دهه محرم در شهر های مختلف برزیل

محبین اهل بیت ع در شهرهای مختلف برزیل از جمله سائوپائولو ، کورتیبا، فوزدی ایگواسو ،پونتوپوران ….مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین ع و گرامی داشت حماسه قیامی حسینی را گرامی داشتند. در سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر برزیل مسلمانان و دوستداران خاندان پیامبر در سه مرکز به اقامه مراسم عزاداری و نوحه خوانی پرداختند . در مرکز اسلامی برزیل مراسم با سخنرانی شیخ طالب حسین خزرجی به مدت 10 شب اول محرم هر شب از ساعت 20:30 تا 10:30 برپا می‌باشد


همچنین بعد از سخنرانی مراسم نوحه خوانی و ذکر مصیبت توسط حاج ناصر خزرجی برگزار می‌گردد و در انتها عزاداران حسینی میهمان سفره ابا عبدالله ع می‌باشند.از ویژگی‌هایمنحصر به فرد این مرکز این می‌باشد که لینک فیلم سخنرانی و تصاویر مرتبط با این مراسم در سایت‌های و کانال‌های اینترنتی وابسته به مرکز اسلامی برزیل در همان روز منتشر می‌گردد. و مورد استفاده محبین اهل بیت در سایر نقاط قرار می‌گیرد.

در موسسه فرهنگی سلام برزیل – اولین مرکز اسلامی ویژه مستبصرین پرتغالی زبان- خاطره قیام عاشورا با سخنرانی شیخ حسین خلیلو گرامی داشته می‌شود.این مراسم ویژه نو مسلمانان برزیلی برگزار می‌گردد و اولین مجلس عزاداری محرم به زبان پرتغالی در سائوپائولو می‌باشد مراسم از ساعت 20:30 شروع می‌شود. و با مداحی به زبان پرتغالی و فارسی ادامه می‌یابد.

همچنین در مراکز گر رفت آمد شهر سائوپائولو با برگزاری ایستگاه‌های فرهنگی به گفتگوی چهره به چهره و تبین گوشه‌هایی از حماسه عاشورا برای مخاطبین غیر مسلمان برنامه ریزی شده است.

در مسجد محمد رسول الله (ص) بزرگ‌ترین مسجد شیعیان در برزیل در طول دهه محرم مراسم سخنرانی توسط سید بلال وهبی به زبان عربی برگزار می‌گردد،سخنرانی ویژه بانوان ساعت 11:00 ظهر  و سخنرانی و نوحه خوانی و سینه زنی برای عموم ساعت 19:30 با حضور پرشور جوانان و عشاق اهل بیت ع برگزار می گردد.

حسینیه فوقانی مسجد محمد رسول الله ص براس مراسم سوگواری سالار شهیدان ویژه ایرانیان و فارسی زبان مقیم سائوپائولو با سخنرانی شیخ مهدی قربانیان برپا می‌گردد.

در شهر کورتیبا مرکز ایالت پاران عشاق اباعبدلله ع درمسجد امام علی ابن ابی طالب ع  عزاداری می‌نمایند در این مراسم شیخ صادق ابراهیمی به بیان ابعاد مختلف قیام عاشورا و درس‌ها و عبرتهای آن می‌پردازد.

در شهر فوز دی ایگواسو ایالت پاراناکه از مراکز مهم تجمع شیعیان و مسلمانان در برزیل و در نقطه مرزی کشور پاراگوئه و آرژانتین است.مراسم عزاداری محرم در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می‌گردد در این مراسم سخنرانی به زبان پرتغالی توسط شیخ محمد خلیل ساعت 10:00 اجرا می‌گردد و سخنرانی و ذکر مصیبت اهل بیت ع به زبان عربی توسط سید ابراهیم حجازی ارائه می‌گردد .

همچنین درشهر مرزی پونتو پوران مراسم محرم الحرام با سخنرانی و نوحه خانی شیخ حسن برجی و حضور شیعیان این شهر و مناطق اطراف برگزار گردید.

برغم قلت عدد مسلمانان در برزیل ،  به حمد الهی  امسال شاهد شور و اشتیاق بیشتری در برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین در کشور نفری برزیل می‌باشیم و توجه بیشتری به جذب مخاطبیان پرتغالی زبان توسط سلام برزیل و مراکز اسلامی در فوز دی ایگئاسو صورت پذیرفته است.

از خداوند خواستاریم عزاداری ها مومنان و دوستادان حسین بن علی ع را قبول فرماید و ایشان را با اولیا و پاکان و شهدا و راهیان کاروان کربلا محشور سازد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مرکز اسلامی برزیل

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here