ملاقات با شیخ حسن امام جماعت مسجد براس

با ایشان در مورد فعالیتهای فرهنگی مناسب برای تغذیه مسلمانان و جوانان برزیل صحبتهائی شد .همچنین در مورد فعالیتهای اوانجلیک ها و لزوم طراحی پاسخ احسن به شبهات آنها مطالبی بیان گردید.ایشان دارای سوابق فرهنگی در کشور 7 میلیون نفری پاراگوئه نیز بوده اند. مجله صدای مسجد و سایت های اینترنتی و مدارس منطقه فوز نیز فعالیتهای فرهنگی و علمی داشته اند..همچنین مدتی در قم طلبه بوده اند…برای ایشان آرزوی موفقیت میکنیم.

  • پاراگوئه ویکی پدیا
  •  
  •  

    دومين مرکز شيعه در برزيل انجمن خيريه شهر فوز دو ايگواسو مي­باشد که حسينيه امام خميني(قدس) در شهر فوز دو ايگواسو وابسته به آن مي­باشد و در سال 1985 تأسيس شد که شامل مصلي با ظرفيت 300 نفر، سالن اجتماعات براي 300 نفر، حسينيه به ظرفيت 1000 نفر، خانه عالم و همچنين دفتر انجمن مي­باشد. اين انجمن مدرسه لبناني برزيلي اين شهر را مديريت مي­کند که امروز با تعداد 700 دانش آموز از جمله مهمترين و معتبرترين مدارس شهر فوز مي­باشد که براي بقيه مدارس با فعاليت­هاي گوناگون و زياد فرهنگي اجتماعي و …. نمونه است. از علمايي که در اين مسجد بودند جناب سيد محسن طباطبايي تبريزي مي­باشد که به مدت 10 سال در ابتداي تأسيس، حسينيه و مسجد را مديريت مي­کرند. کل مساحت مجتمع تقريباً 1500 مترمربع است.

    شهر فوز با مساحت تقريباً 617 هزار کيلومتر مربع واقع در ايالت پارانا و هم مرز با کشورهاي پاراگوائه و آراژانتين از جمله حساسترين نقاط کشور مي­باشد. جمعيت کلي اين شهر 256 هزار نفر مي­باشند که تقريباً 10 درصدر مسلمان هستند. اين شهر داراي مناطق توريستي زيبايي از جمله آبشارهاي عظيم کاتاراتاس فوز دو ايگواسو و سد ايتايپو بزرگترين سد جهان مي­باشد و به اين دليل اقتصاد اين شهر قايم بر جهانگردي مي­باشد که تقريباً 70 درصد جمعيت اين شهر شغل­های مرتبط با توريسم دارند.

Click Here