نمایشگاه صنایع غذایی آلمان و حضور برند حلال مرکز اسلامی برزیل

این نمایشگاه از معتبرترین نمایشگاههای مواد غذایی دنیا است کههر دو سال یکبار در کشور آلمان برپا گردیده و کشورهای صاحب نام در تولید و عرضه مواد غذایی از جمله ایران در این نمایشگاه شرکت می نمایند .
این گزارش حاکی است: شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران با 20 شرکت معتبر تولیدی مواد غذایی در انواع مختلف مواد غذایی از جمله پسته، زعفران ،محصولات کنسروی و دیگر محصولات غذایی در فضایی بالغ بر 463 متر در این نمایشگاه شرکت فعال داشته و به بازاریابی وارائه آخرین دستاوردها و تولیدات صادراتی جمهوری اسلامی ایران در محصولات غذایی می پردازند .

 با حضور نمایندگان موسسه اغذیه حلال برزیل در بزرگترین نمایشگاه صنایع غذایی جهان مذاکرات رضایت بخشی جهت توسعه حلال در اروپا صورت پذیرفت. فیلم در یوتیوب


10 نمايشگاه تخصصي در زير مجموعه نمايشگاه آنوگا در زمينه هاي ذيل تشكيل شده است :
– Anuga Fine Food
– Anuga Drinks
– Anuga Chilled Food
– Anuga Meat
– Anuga Frozen Food
– Anuga Dairy
– Anuga Bread & Bakery and Hot Beverages
– Anuga Organic
– Anuga CateringTec
– Anuga RetailTec
شايان ذكر است با توجه به حجم فعاليتهاي مختلف ارائه شده در نمايشگاه آنوگا در زمينه هاي گوناگون فرآوري محصولات غذايي ، توزيع ، خرده فروشي و… شركتهاي زيادي از كشورها در نمايشگاه شركت مي نمايند كه از آن جمله حضور 1050 شركت از ايتاليا ، 481 شركت از چين ، 185 شركت از تركيه ، 146 شركت از تايلند و … را مي توان نام برد.

نمایندگانی از مرکز اسلامی برزیل و موسسه اغذیه حلال برزیل هم در این نمایشگاه حضور داشتند.شرکتهای حلال اروپایی نیز حضور داشتند. شرکتهای غذایی مطرح برزیل هم حضور داشتند..

نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی و نوشیدنی آلمان (Anuga 2011) نه تنها بزرگترین و مهمترین نمایشگاه مواد غذایی و نوشیدنی جهان محسوب می گردد بلکه مهمترین نمایشگاه این صنعت در رابطه با بازارهای جدید و گروههای کالایی هدف می باشد.

این نمایشگاه مکانی منحصر به فرد برای ملاقات تجاری متخصصان صنایع غذایی بوده و هر ساله پیش از 6500غرفه دار از 98 کشور جهان تولیدات و خدمات خود را در فضایی به مساحت نزدیک به 000/300 متر مریع به نمایش گذاشته و 000/150 متخصص صنایع غذایی و آشامیدنی نیز از 198کشور جهان از آن بازدید به عمل می آورند.این نمایشگاه شامل بخش های ذیل می باشد : – تولیدات غذایی – اغذیه شناسی : کلیه تولیدات جدید ، روند بازارها ، خرده فروشی و کاترینگ در این بخش به نمایش گذاشته شده است . در سال 2009 در این بخش حدود 3400 غرفه دار از 80کشور شرکت داشته و بیش از 90000 بازدید کننده نیز از آن بازدید به عمل آورند.

در نمایشگاه امسال کنفرانس taste09 در ارتباط با برترین محصولات غرفه داران نیز همانند نمایشگاه دو سال پیش برگزار خواهد شد .- بخش نوشیدنی ها : این بخش از نمایشگاه طیف وسیعی از کلیه نوشیدنی را به نمایش می گذارد.درسال 2009 حدود 577 غرفه دار در این نمایشگاه شرکت نموده و تعداد بازدید کنندگان نیز به 000/70 نفر رسید. سمینار روند بازار نوشابه نیز در سال 2011 برگزار خواهد شد .- محصولات و فرآورده های گوشتی : این بخش از نمایشگاه شامل تولیدات دام و طیور و فرآورده های غذایی آنها می باشد. در حدود 750 غرفه دار از 64 کشور و 60000 بازدید کننده در این بخش شرکت نموده اند .- فرآورده های غذایی منجمد : شامل کلیه سبزیجات ، میوه ها و مواد غذایی یخ زده و منجمد شده می باشد که 450 غرفه دار از 45 کشور و 55000 بازدید کننده در این بخش شرکت نموده اند. در این بخش سمینارها و کارگاه های آموزشی متعددی برگزار می گردد .- محصولات لبنی : شامل کلیه تولیدات لبنی نظیر شیر ، ماست ، کره ، پنیر ، خامه و غیره . در دوره گذشته آنوگا 350 غرفه دار از 35 کشور در این بخش حضور داشته و 000/55 نفر نیز از آن بازدید کردند .- بخش نان و نانوایی و نوشیدنی های گرم : شامل انواع نانها از مناطق مختلف جهان ، نوشیدنیهای گرم نظیر چای ، قهوه ، کاکائو و …. در این بخش 400غرفه دار از 42 کشور حضور داشته و 54000 بازدید کننده از آن دیدن کردند .- بخش محصولات غذایی ارگانیک : شامل کلیه تولیدات کشاورزی (سبزیجات ، میوه ، حبوبات و … ) ارگانیکی می باشد. اهمیت این بخش همواره در حال افزایش بوده و در دوره گذشته بیش از 270 غرفه دار از 32 کشور جهان میزبان این بخش بوده و حدود 54000 نفر از این نمایشگاه بازدید کرده اند. در این بخش کارگاه های آموزشی متعددی محصولات ارگانیک را برای بازدیدکنندگان تشریح می نمایند .- بخش خدمات غذایی : این بخش نمایشگاه جدیدی برای فن آوری مواد غذایی ، آشامیدنی و تجهیزات برای سرویسهای غذایی و catering می باشد. بیش از 3000 غرفه دار محصولات غذایی و سرویسهای catering خود را در این نمایشگاه ارائه می دهند. برگزاری مسابقه ی آشپز سال موجب جذابیت بیش از پیش این بخش شده است .- تکنولوژی و صنایع غذایی : این بخش از نمایشگاه شامل پیشرفت های تکنولوژی و محصولات غذایی ، دستگاه های منجمدسازی و تکنولوژی نورپردازی ، دفع زباله ، پاکسازی و بازیافت ، راهکارهای ارتقای فروش ، ارتباطات و فن آوری را برای بازدید کنندگان ارائه می نماید.

 

Click Here