خلاصه مصاحبه با ناظرین بهداشتی و شرعی

در محضر آقایان دکتر بلوکی و کبیری و جلیلیان و رنجبر و همچنین حجت الاسلام و المسلمین پرورش پور بودیم و نکات ارزنده ای را از تجربیات ماموریت در برزیل ارائه نمودند که با تشکر از این بزرگواران خلاصه ای از این نظرات را بعرض می رسانیم:

دکتر بلوکی  که در سه کشتارگاه مختلف نظارت داشته است و  است اشاره کردند به اینکه مدرن بودن کشتارگاهها اهمیت زیادی در کنترل پذیری سهل آنها و دریافت اطلاعات دارد و کار در کشتارگاههای قدیمی  دقیق تر و بیشتر است.

اشاره می کند که کار نظارت سخت است و بالاخص کنترل و نظارت در قسمتهای  چیلر ها و تونل بعضا بسیار طاقت فرسا می شود.

وی که مامور در  بستک هرمزگان است همچنین با اشاره به تجربیات خود در استان هرمزگان گفت : وظیفه دامپزشکی تامین سلامت غذایی و تولید در دراز مدت است و اغلب دامداران سنتی به نوعی مقاومت هایی در مقابل دامپزشکها دارند که با ید با فرهنگ سازی اهمیت کنترل دامپزشکی به آنها گوشزد شود.

دکتر کبیری که در سادیا گاریبالدی و قبل از آن در شاشیم بوده است به اهمیت دقت دامپزشکان در مراحل مختلف تولید مرغ اشاره می کند و نیز به اسکالدر و دمای آن و تناسب آن با سایز مرغ به عنوان نکته ای آموزشی برای همکارانی که در گوشت مرغ فعالند اشاره می کند.

او که در ساری انجام وظیفه می کند به نوعی نقصان آی کیو در میان برزیلیها اشاره می کند که البته برخی دوستان مخالفند و می گویند نوعی تجاهل  و یا سوء تفاهم است.

دکتر رنجبر هم که تجربه 3 کشتارگاه را دارد که یکی از آنها هم رد شده است اشاره می کند که مسئله زبان و ارتباط برقرار کردن با کشتارگاه اهمیت فراوارن دارد و اغلب در کشتارگاهها بندرت کسی انگلیسی می داند

همچنین راجع به علل گسترش برخی بیماریهای دامی درکشور و علل و عواقب آن صحبت شد

و اینکه نواقص در کدام قسمت سیستم امنیت غذایی کشور باعث این مشکل است و نوعی کنترل روی کشورهای همسایه و سطح پایین دامپزشکی لازم است تا امنیت داخلی تامین شود.

و اینکه بعضی حوادث باعث می شود عوام و برخی خواص نسبت به اهمیت دامپزشکی آگاه شوند.

در مورد زندگی و عادات برزیل دکتر جلیلیان می گوید برزیلیلیها زیاد به پروپای هم نمی پیچند، با هم مهربانند، کینه و حسد کم است، در زمان حال زندگی می کنند و دم را غنیمت می شمارند، شاد هستند ، ماشینها خیلی کم تصادف می کنند ، در ترافیک خیابانها کسی بوق نمی زند، دیوانه موسیقی و فوتبال هستند، آمار طلاق هم خیلی بالاست.

دکتر رنجبر تعریف می کند بهمراه حاج آقای سالاری  برای تسلیت به مراسم تشیع جنازه و تدیفین پدر یکی از کارگرهارفته بودند. می گفت هیچ کس گریه نمی کرد ، میت را در نو ترین لباسهایش و داخل تابوت می گذارند و فامیل هم می آیند و او را مسح میکشند.

همچنین  اشاره می کند که بعضی تا می فهمیدند ایرانی هستیم سراغ بمب اتم و تروریسم را می گرفتندکه وقت می گذاشتیم و برایشان توضیح می دادیم که ماجرا چیست و گویا قانع می شدند

1 نظر on خلاصه مصاحبه با ناظرین بهداشتی و شرعی

  1. Saved like a favourite, I genuinely like your weblog!

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here