جلسه موسسه حلال جهانی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی با مرکز اسلامی برزیل

مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی     ایکریک حلال جهانی  و ديدار از “مركز اسلامي برزيل”

مدير اجرائي ايكريك دکتر افتخاری  و هیات همراه طي ديدار از مركز اسلامي برزيل در سائوپالو با فعاليت هاي اين مركز آشنا شد. اين مركز در طول دو دهه فعاليت فرهنگي در آمريكاي لاتين و چاپ كتابهائي به پنج زبان پرتغالي، اسپانيولي، انگليسي، عربي و فارسي تعاملات مناسبي با ساير مراكز اسلامي و فرهنگي و اجتماعي برزيل برقرار نموده است و تاكنون بيش از سي كتاب در تيراژ بيش از صدهزار نسخه به زبان پرتغالي (كه زبان دويست ميليون نفر در جهان مي باشد) منتشر نموده است.

اين مركز در حوزه نظارت بر غذاي حلال نيز فعال بوده و در تعامل با سازمان هاي داخلي و خارجي، سيستم ارزيابي حلال را در مراكز ذبح گوشت قرمز و سفيد (دام و ماكيان) برزيل راه اندازي نموده است. دكتر فخاري در ديدار با رئيس اين مركز شيخ الخزرجي، جهات همكاري دو مركز در حوزه فرهنگي و حلال را مورد بحث قرار داده خواستار استفاده از تجربيات مركز اسلامي برزيل در استقرار حلال جهاني در اين كشور گرديد-  لینک سایت مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی     ایکریک حلال جهانی   اطلاعات و عکسهای سایر بازدیدها را در ادامه ملاحظه فرمایید

دیدار از مراکز تولید ژلاتین و پروتئین حلال در برزیل

به دعوت شرکت ژلیتا ، بزرگترین  تولیدکننده ژلاتین در جهان ، مدیر اجرائی ایکریک و دبيركل حلال جهاني از  مجتمع صنعتی این کارخانه در حاشیه شهر مارینگا – پارانا (حدود ششصد  کیلومتری سائوپالو) دیدار نمود. در این دیدار چند ساعته آقای جوزه پاراتا  مدیر تولید و نیز مدیران ارشد و هماهنگی این کارخانه مراحل تولید ژلاتین از  چربی زیر پوست گاو که در کشتارگاه های برزیل ذبح می شود را هم در نمودارها  و هم دیدار از بخش های مختلف کارخانه به هیات بازدیدکننده توضیح داده و به  سوالات مدیر ایکریک در مورد نوع حلال ژلاتین پاسخ دادند .

مدير اجرائي ايكريك طي ديدار از مركز اسلامي برزيل در سائوپالو با فعاليت هاي اين مركز آشنا شد. اين مركز در طول دو دهه فعاليت فرهنگي در آمريكاي لاتين و چاپ كتابهائي به پنج زبان پرتغالي، اسپانيولي، انگليسي، عربي و فارسي تعاملات مناسبي با ساير مراكز اسلامي و فرهنگي و اجتماعي برزيل برقرار نموده است و تاكنون بيش از سي كتاب در تيراژ بيش از صدهزار نسخه به زبان پرتغالي (كه زبان دويست ميليون نفر در جهان مي باشد) منتشر نموده است.

اين مركز در حوزه نظارت بر غذاي حلال نيز فعال بوده و در تعامل با سازمان هاي داخلي و خارجي، سيستم ارزيابي حلال را در مراكز ذبح گوشت قرمز و سفيد (دام و ماكيان) برزيل راه اندازي نموده است. دكتر فخاري در ديدار با رئيس اين مركز شيخ الخزرجي، جهات همكاري دو مركز در حوزه فرهنگي و حلال را مورد بحث قرار داده خواستار استفاده از تجربيات مركز اسلامي برزيل در استقرار حلال جهاني در اين كشور گرديد

آمادگي اتحاديه ماكيان برزيل براي همكاري با حلال جهاني

آمادگي اين اتحاديه را براي هرگونه همكاري با حلال جهاني ابراز داشتند و از اينكه دفتر نمايندگي حلال جهاني در اين كشور افتتاح شده ابراز خوشحالي نمودند و در مورد كيفيت محصولات گوشت سفيد برزيل و مراقبت هاي شديد بهداشتي و رعايت استانداردهاي بالاي جهاني در اين زمينه مطالبي را ارائه نمودند. دكتر فخاري در اين ديدار خبر آغاز به كار دفتر “حلال جهاني” در كشور برزيل را مطرح نموده و آمادگي ارائه مشاوره در همه زمينه هاي مرتبط با استاندارد حلال جهاني را اعلام نمودند.

استاندارد جهاني حلال در گفتگو با رئيس اتحاديه گوشت برزيل

مدير اجرائي ايكريك و هيات همراه با رئيس اتحاديه بزرگ گوشت برزيل در محل اين اتحاديه ديدار و گفتگو كردند. در اين ديدار دكتر عبدالحسين فخاري، ابتدا روند تصويب استاندارد حلال سازمان همكاريهاي اسلامي (OIC) را توضيح داد و آمادگي ايكريك را براي ارائه مشاوره به اين اتحاديه ها براي استقرار برند جهاني حلال در كشور برزيل بمنظور توان افزائي سيستم صادراتي محصولات اين كشور به كشورهاي اسلامي اعلام نمود.

آقاي آنتونيو جورج كاماردلي رئيس موسسه صادركنندگان گوشت برزيل ضمن استقبال فراوان از اين پيشنهاد اعلام داشت كه آماده همه گونه همكاري با حلال جهاني در راستاي اين هدف است و از مدتها پيش به دنبال چنين موضوعي بوده و حاضر است همكاري دانشگاه ها و همچنين وزارت كشاورزي برزيل را براي بهتر انجام شدن اهداف حلال جهاني جلب نمايد. در اين ديدار كه بعضي مسئولان دانشگاهي و وزارت كشاورزي برزیل هم حضور داشتند ، موضوع همكاري ايكريك با دانشگاه سائوپائولو مطرح شد كه مورد پذيرش پرفسور ماريودياس قرار گرفت. همچنين آقايان لوئيس اوليوريا و فرانسيسكو جاردين رئيس و دبير دپارتمان گواهي هاي فني وزارت كشاورزي برزیل پيشنهاد همكاري هاي مشترك را پذيرفتند. دكتر كاماردلي در اين ديدار، كتاب جامع و راهنماي توليدات گوشتي برزيل را به دكتر فخاري اهداء نمود و ابراز آمادگي كرد كه بزودي تفاهم نامه اي با ايكريك در همين موضوع به امضاء برساند و خواستار استقرار نماينده ايكريك در محل اين اتحاديه شد.

كشور برزيل بزرگترين صادركننده گوشت قرمز به كشورهاي اسلامي است كه ساليانه نزديك به يك ميليون و پانصد هزار تن گوشت قرمز به اين كشورها صادر مي نمايد و از حيث استقرار برند حلال جامع براي هر يك از اين كشورها با مشكل روبروست

2 Comments on جلسه موسسه حلال جهانی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی با مرکز اسلامی برزیل

  1. I’d need to take a look at with you right here. That is not something I normally do! I consider satisfaction in reading through a article that will make individuals feel. In addition, many thanks for permitting me to comment!

  2. Fantastic line up. We’ll be linking to this wonderful write-up on our website. Sustain the nice creating.

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here