برگزاری نشست مشترک بررسی فرصت های تجاری ایران و برزیل در تهران به همت انجمن دوستی ایران و برزیل

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، نشست مشترك تجار و بازرگانان ايران و برزيل با هدف بررسي فرصت‌هاي اقتصادي براي سرمايه‌گذاري در ايران به همت انجمن دوستي ايران و برزيل دوشنبه 6 دي ماه از ساعت 15تا 17 در مركز مطالعات استراتژيك خاورميانه برگزار شد.
سفير برزيل در تهران، نماينده اتاق بازرگاني تهران، سفير پيشين ايران در برزيل و نماينده وزارت خارجه نيز در اين نشست حضور یافتند.
رئيس انجمن دوستي ايران و برزيل با بيان اينكه 150 تاجر برزيلي و ايراني در اين نشست حضورداشتند اين نشست را در راستاي توسعه مناسبات اقتصادي بين دو كشور خواند.
انتهاي پيام/خ

هاشمي: ايران نيازمند فناوري و تكنولوژي برزيل است

خبرگزاري فارس: سفير سابق ايران در برزيل گفت: برزيل داراي تكنولوژي‌هاي بالايي مي‌باشد كه ايران نيازمند آنها است.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، سيد جعفر هاشمي سفير سابق ايران در برزيل در نشست بررسي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در برزيل كه امروز (دوشنبه) در دفتر مطالعات استراتژيك خاورميانه برگزار شد، برزيل را كشور بسيار مناسبي براي تجار ايراني خواند و گفت: به هر ميزان در اين زمينه تلاش بيشتري صورت گيرد، نتيجه بيشتري عايدمان خواهد شد.
وي با اشاره به مقاله “كيسنجر ” وزير وقت آمريكا در سال 1355 كه خداوند را يك برزيلي خوانده بود، اظهار داشت: آب فراوان، خاك حاصلخيز و معادن سرشار اين كشور، برزيل را به يك كشور كامل و بدون نقص تبديل كرده است.

سفير سابق ايران در برزيل با بيان اينكه برزيل با 8.5 ميليون متر مربع وسعت و 200 ميليون نفر جمعيت پنجمين كشور بزرگ جهان است، خاطرنشان كرد: اين پتانسيل برزيل را به عنوان يك بازيگر مهم بين‌المللي تبديل كرده است.
هاشمي ادامه داد: عضويت دائم در شوراي امنيت سازمان ملل از اولويت‌هاي اين كشور است و مي‌توان گفت برزيل سياست را در جهت پيشبرد اهداف اقتصادي خود قرار داده است.
وي با اشاره به ساختار اقتصادي و سياسي مناسب كه بهبود روزافزون شرايط اين كشور را رقم زده است، گفت: بحران جهاني اقتصادي نشان داد كه نمي‌توان چرخه اقتصادي را توسط چند كشور خاص به حركت درآورد و بايد به نقش كشورهاي ديگر همچون برزيل اهميت داد.
سفير سابق ايران در برزيل يادآور شد: امروز به دليل سياست‌هاي درست در پيش گرفته شده توسط رهبران اين كشور تعامل خوبي بين سرمايه‌گذاران خارجي و بخش اقتصادي برزيل صورت گرفته كه اين موضوع برزيل را به يك كشور موثر در عرصه بين‌المللي تبديل كرده است.
هاشمي با بيان اينكه برزيل طي چند سال اخير روابط اقتصادي خود با كشورهاي آفريقايي و اتحاديه عربي را به چند برابر رسانده، اظهار داشت: رشد اقتصادي بالا در اين كشور پايه‌هاي مستحكم اقتصادي براي برزيل را رقم زده است.
وي برزيل را يكي از 4 كشور داراي تكنولوژي حفر و اكتشاف نفت و گازي در عمق 3 هزار متري خواند و يادآور شد: اين فناوري نياز كنوني جمهوري اسلامي مي‌باشد.
سفير سابق ايران در برزيل افزود: ايران و برزيل در علوم بيوتكنولوژي توافقات خوبي با يكديگر به امضا رسانده و فعاليت‌هايي را در اين خصوص دارند.
هاشمي برزيل، چين، هند و روسيه را كشورهايي خواند كه در آينده نيمي از توليد ناخالص ملي را در اختيار خواهند داشت.
وي استفاده از تكنولوژي پيشرفته برزيل در اكتشاف و استخراج نفت و گاز در درياي خزر و خليج فارس، سرمايه‌گذاري در صنايع فولاد و قطعات اتومبيل، حمل و نقل ريلي و جاده‌اي، سرمايه‌گذاري در بنادر و كشتيراني و استفاده از تكنولوژي كشتي‌سازي برزيل و نيز صنعت كشاورزي را از ديگر زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك بين ايران و برزيل خواند.
انتهاي پيام/خ
در این جلسه سرپرست اسبق ناظرین بهداشتی برزیل جناب آقای دکتر طاهریان نیز حضور داشتند.

1 نظر on برگزاری نشست مشترک بررسی فرصت های تجاری ایران و برزیل در تهران به همت انجمن دوستی ایران و برزیل

  1. Possessing examine this I believed it had been really beneficial. I enjoy you taking enough time and work to place this informative article collectively. I when yet again discover myself investing approach to considerably time each looking at and commenting. But so what, it absolutely was nevertheless worthwhile!

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here