بیانیه مرکز اسلامی برزیل در محکومیت حملات تروریستی وهابیون در جنوب شرق ایران

بسم الله الرحمن الرحيم

” ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله أموات بل أحياء ولكن لا تشعرون ” البقرة، 154

کسانی را که در راه خدا کشته می شوند مرده نخوانید آنان زندگانند وشما آگاه نیستید.

 بار دیگرگروهک های تروریست و دشمن انسانیت در اقداماتی  وحشیانه در چابهار در جنوب شرق ایران و در بغداد و دیاله در عراق دست به جنایتی هولناک زدند که منجر به شهادت محبین و عشاق اباعبد الله الحسین (ع)  شرکت کننده در مراسم عزاداری سالار شهیدان گردید. مراسمی که هرساله  به یاد قیام خونین کربلا  در سال 61 ه ق در دفاع از دین خدا و سنت رسول الله(ص) وحقوق مظلومین برعلیه حکام جابر و ظالم وجهت امر بمعروف و نهی از منکر ،  برگزار می گردد و مورد احترام تمامی مسلمانان و آزادگان عالم است.

 اهداف شوم این شیطان صفتان همانا افروختن آتش کینه مابین شیعه و سنی  و حمله به احساسات و احترام جامعه اسلامی  نسبت به  سید الشهدا (ع) و جایگاه ویژه آن در میان مسلمانان جهان است. و نیز بمنظور تفرقه افکنی در صفوف مسلمین  و فروافکندن  مسلمین در جنگ داخلی و تکفیر و برادر کشی بمنظور تامین منافع دشمنان اسلام و اشغالگران صورت گرفته است.

 اقدام جنایت کارانه این تروریست ها نشان از سینه های آکنده از حقد و کینه آنان نسبت به اهل بیت (ع) و پیروان ایشان  و سرسپردگی تاریخیشان به حکومت های ظلمه و طاغوت و در راس آن یزید بن معاویه دارد ؛ نزد این پلید سرشتان گمراه ماه حرام و خون بی گناهان و خانه خدا هرگزحرمتی نداشته است و این جنایات ننگین را با پوشش نامهایی مانند “جند لله و اسلام” انجام می دهند ، همانگونه که عبید لله بن زیاد و عمر بن سعد نیز به نام “اسلام” فرزندان پیامبر اسلام و یارانش را بشهادت رساندند.

بنام مرکز اسلامی برزیل ضمن اعلام محکومیت و انزجار شدید نسبت به این جنایت ددمنشانه اعلام می داریم که این گونه اقدامات تنها تمسک و استورای و عطش نسبت به مکتب و مسیر سید الشهدا (ع) را افزون می کند ، مسیری که به حق مدرسه آزادگی و رادمردی و مبارزه با حکام ظلم و جور در طول تاریخ بوده است.

وقوع این فاجعه تالم آمیز را  به پیشگاه حضرت صاحب الزمان مهدی منتطر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ونائب بر حق ایشان ولی امر مسلمین ، رهبر انقلاب اسلامی آیت لله العظمی سید علی خامنه ای ( حفظه الله) ونیز حضور علما و مراجع عظام و پیروان اهل بیت (ع) بالاخص در ایران و عراق تسلیت عرض می نماییم.

از درگاه الهی مسئلت می نماییم که شهدای این حادثه را مشمول رحمت و غفران خویش فرمایید و آنان را در بهشت برین با شهدای کربلا محشور فرماید و مجروحین را رخت عافیت و صحت عاجل بپوشاند و بر بازماندگان صبر و آرامش مرحمت فرماید.

خداوندا این قربانی در مسیر دین و طلب رضایت را بپذیر و خون پاک این بیگناهان را زمینه ساز پیروزی و تعجیل در فرج مولانا صاحب العصر و الزمان امام الحجه (عجل) و شکست وفروپاشی دشمنان اسلام و مسلمین مقرر فرما.

 ” و سيعلم الذين ظلموا أي منقلب ينقلبون و العاقبة للمتقين ” الشعراء،227

آنان که ظلم روا داشته اند به بزودی خواهند دانست که جایگاهشان کجاست و عاقبت نیک از آن متقین است.

 مرکز اسلامی برزیل

طالب خزرجی

چهارشنبه 9 محرم 1432

15 دسمامبر 2010 

لینکهای مرتبط:

لازم به ذکر است جند لله  که آن هم گروهی بازیچه دست مطامع استکباری در منطقه است مسئولیت انفجارا نتحاری روز تاسوعای چابهار  را پذیرفته است در میان شهدا برادران اهل سنت هم وجود دارند- آمار شهدا نزدیک به 40 نفر است -….چند روز پیش رئیس جمهور چابهار بوده و وعده داده که قطب اقتصادی را جنوب شرق در چابهار ایجاد کند…. از تصاویر اجرا کنندگان عملیات بنظر نمی رسد بیش از 20 سال عمر داشته باشند و چه راحت شور جوانی جذب ندای شیطان می شود

● نويسنده: محمدعلي وكيلي
● منبع: روزنامه – ابتكار – تاريخ شمسی نشر 26/4/1389
 
 
 
تاريخ مردم سيستان و بلوچستان حکايت صلح و مدار است. مردمي که در دليري نام رستم را بر تارک خود دارد.
صدها سال است شيعه و سني در کنار هم به پاي مشترکات خود ايستاده اند و اجازه صداهاي تفرقه افکن را نداده اند. آنان همواره بر قرآن به عنوان کتاب واحد، کعبه قبله واحد، رسالت پيامبر واحد، اتکا کردند و هويت واحد را شکل داده اند و تاريخ مشترکي را رقم زدند به زبان واحد رسيدند و فرهنگ مشترک ايجاد کردند.
آنان زندگي خود را بر اساس محورهاي مشترک مهندسي کردند. حکيمانه دريافتند که با اينهمه مشترکات نبايد به اختلافات جزئي و سلايق متفاوت چنگ انداخت. چراکه در آن صورت دشمن مشترک با هزار خدئه و نيرنگ به ميدان خواهد آمد و راحت تر از هميشه سر از تن اين پيکر جدا مي‌کند و سرمايه‌هاي مادي و معنوي را به يغما مي‌برد و فقر و فلاکت را بر جاي مي‌گذارد.
تاريخ سيستان حکايت پيکر واحدي است مردمان اين سرزمين به هر زباني که سخن بگويند و در هر لباس که باشند، دلهاشان همراه است و نگاهشان به هم مهربان است. حوادث دلخراش گذشته و حال سيستان گوياي اين است که دشمنان مشترک اقوام ايراني با نقشه‌اي سيستماتيک به دنبال جدايي اقوام و جنگ قومي و مذهبي مي‌باشند.
فقر و توسعه نايافتگي و خشکسالي مزيد بر علت شده است. بلوچستان با دارا بودن 1100 کيلومتر مرز خاکي از شرق با پاکستان و افغانستان و 300 کيلومتر مرز آبي از جنوب با درياي عمان و کشور‌هاي خليج فارس را شامل مي‌شود. اين استان پهناور هنوز که هنوز است داراي ساختاري به شدت کهنه و عشيره‌اي است همه چيز در گرو قبايل و طوايف اصلي اين منطقه است.
در چنين شرايطي است که پديده گروه جند ا… سر بر مي‌آورد و معجوني از رفتارهاي القاعده، وهابيت وتعصبات عشيره‌اي و شعارهاي جاه طلبانه سياسي را به نمايش مي‌گذرد.
القاعده و طالبان که خود مولود دکترين نفاق مذهبي و قومي مي‌باشند اکنون با استفاده از منطقه معروف به مثلث طلايي، بخشي از اهداف خود را به پيش مي‌برند. مثلث طلايي ناحيه‌اي بياباني است که دور از دسترس دولتهاي ايران، پاکستان و افغانستان قرار دارد مثلث طلايي پس از سقوط طالبان در افغانستان به محل تجمع عرب افغان‌هاي القاعده تبديل شده و پيوندهاي مذهبي و قومي و عشايري قبايل اين نواحي امکان احتفاي آنان را افزايش داده است اعتراف عبد المالک ريگي سر کرده معدوم گروه جند ا… به بده بستان نيرو‌هاي ريگي و فرقان با ژنرال‌هاي پاکستاني، آمريکايي و انگليسي حاکي از آن است که دشمنان خارجي با انواع امکانات مالي و نظامي به دنبال استفاده ابزاري از سيستان و بلوچستان براي فشار بر نظام جمهوري اسلامي هستند به گمان آنان سيستان و بلوچستان به پاشنه آشيل امنيتي ايران تبديل شده است و هر گاه آنان در هر نقطه‌اي از مناطق رويارويي خود با جمهوري اسلامي به مشکل بر مي‌خورند.
سعي مي‌کنند آنرا در سيستان و بلوچستان جبران و تلافي نمايند. به هر حال حادثه مسجد جامع زاهدان که به کشته و زخمي شدن صدها نفر از هموطنان عزيز منجر شد زنگ خطر ديگري بود که نشان مي‌دهد امنيت اين منطقه مسئله پيچيده‌اي است و نبايد با تحليل‌هاي ساده و نسخه‌هاي ابتدايي از کنار آن گذشت. دستگيري و مجازات عبدالمالک و عبدالحميد ريگي گام مهمي بود و باعث خوشحالي مردم آن سرزمين گرديد اما در همان زمان هم هشدارها داده شد که مسئله امنيتي سيستان با مجازات يک نفر به پايان نرسيده است مسايل اين استان ريشه‌هاي عميق اجتماعي، اقتصادي، مذهبي، عشيره‌اي و خارجي دارد تکيه بر تک نسخه ها، راهگشا نيست مجموعه‌اي از عوامل دقيق با مطالبات اجتماعي، سياسي و اقتصادي مي‌بايست به اجراء گذاشته شود تا اعتماد عمومي جلب گردد و زمينه وصله‌هاي ناميمون برچيده شود.
ترور و نا امني به وصله ناجور لباس زيباي صداقت و سعه صدر و مداراي مردم آن خطه چسبيده است همه مي‌بايست براي پاک کردن اين وصله و نمايش لباس زيبايي وحدت و يکپارچگي تلاش کنند و البته مردم آن ديار از عهده اين خواست برخواهند آمد. آنان بيش از ديگران هم کلام با فردوسي بزرگ سرود سر مي‌دهند که:
دريغ است ايران که ويران شود
کنام پلنگان و شيران شود

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here