مجمسه اپرسیدا ، محافظ برزیل ، نماد حضرت مریم سلام الله علیها

حرکت شرک خفی بسیار نامرئی است ، از پول و مقام تا لات و عزی تا شمایل های مسیحیت تا نمادهای دیگر، ” توحید و شرک” مراتب می یابد

در برزیل همه جا مجسمه اپرسیدا ی کاتولیک ها بچشم می خورد

 Nossa Senhora Aparecida or Nossa Senhora da Conceição Aparecida

 Our Lady of Aparecida:   Aparecida

به معنای پدیدار شده است

در واقع مجسمه منسوب به بانوی معصوم است که در 1717 در شمال شرق ایالت سائوپائولوی امروزی در تور سه ماهیگیر از آب خارح شد و بعنوان معجزه ای از آن یاد می شود . بزرگترین زیارتگاه حضرت مریم جهان در مکان کشف این مجسمه بنا گردید- پادرودای برزیل خوانده می شود….12 اکتبر روز ملی اپرسیدا در برزیل است

برخی فرق اوانجلیک ها  تسبیح و شمایل مسیح مصلوب و…این مظاهر را شرک آمیز می خوانند و از آن دوری می کنند.

تاریخچه ای کوتاه که برای فتح باب سخن در تبلیغ چهره به چهره مناسب است-حجاب آن بسیار شبیه “چادر” است.

 

[slideshow]

بانو آپرسیدا به مریم مقدس معروف است، محراب او در منطقه آپرسیدا يكى از مناطق ایالت سائوبالو واقع شده است جشن سالانه اى آن در 12 اكتبر مى باشد.

تاريخ آن به اواسط سال 1717بر مي كردد.سه ماهيگیر در رودخانه سول مشغول ماهيگیرى بودند كه پس از چند تلاش ناموفق يكى از آنان به نام  جوواو ألوزشبكه ى خود را به آب انداخته كه ناگهان مجسه اى به صورت يك بانو رو ی آب ظاهر می شود…ابتدا بدون سر بوده و دوباره به صورت يك مجسمه ى كامل با يك روپوش يا همان چادر پدیدار می شود.

پس از آن خير و بركت کار ماهيگیرها زياد می شود و ماهى بسيارى صيد كردند.

اين مجسمه به مدت 15سال در محل اقامت  فليپ پدروزو ماند.جایى كه مردم زيادى براى دعا و نيايش در انجا جمع مى شدند و روز به روز عقيده ى مردم نسبت به اين بانو بشتر مى شد و شاهد معجزات و كراماتى نيز مى شدند.

به عنوان مثال در يكى از همين جلسات دعا و نيايش نورى ظاهر مى شد كه همه آن نور را ديدند.

در سال 1734 قائم مقام كواراتين گوتا عبادتگاهى در تپه ى كاگويروس ساخت كه در تاريخ 26 ژانويه 1745 ورود براى همه آزاد شد.

در 28 اكتبر 1894 جمعى از كشيشان و مبلغان براى كار در اين محل و خدمت به زائران و بازديد كنندكان اين بانو مقدس از رم به برزیل می آیند .

در 8 سپتامبر 1904 اين مجسمه توسط پرينسس أليزابت با  تاجى مزين به طلا و جواهرات تاجگذارى شد.اين جشن توسط جوزه كامرگو باريوس و با حضور پاپ جمعى از اسقفان و گروه كثيرى از مردم برگزار شد.

در تاريخ 5 سبتامبر 1909  كليسای اپرسیدا لقب برتر جهان را به خود اختصاص داد.

تجلی فاطیما بانوی مقدس هم  معجزه ای مربوط به بیش از صد سال پیش است که در کشور پرتغال مشهور است

3 Comments on مجمسه اپرسیدا ، محافظ برزیل ، نماد حضرت مریم سلام الله علیها

  1. Hello, just required you to know I he added your internet site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I think your world wide web website has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make studying your web site significantly easier.

  2. Hello there, just required you to know I he added your internet site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I feel your web website has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make looking at your website significantly easier.

  3. Saved as being a favored, I truly like your weblog!

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. بزرگترین کلیسای جهان پس از واتیکان در شهر اپارسیدای ایالت سائوپائولو برزیل « یادداشتهای مامورین اعزامی به برزیل

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here