مصاحبه ای کوتاه با حجة الاسلام و المسلمين حسين شريفي نيك ناظر شرعی ایران

بسمه تعالي

مصاحبه ای کوتاه با حضور برادر عزيزمان  حجة الاسلام و المسلمين  حسين شريفي نيك، ناظر محترم شرعي اعزامي از  استان سيستان و بلوچستان شهرستان زاهدان 

مکان مصاحبه: شركت مابلا پنا برانكا شهر آمپارو.

توسط: مرکز اسلامی

مسئولیت در ایران: مسئول دفتر حوزه نمايندگي ولي فقيه در اداره كل دامپزشكي استان  و نیز امام جماعت دانشگاه علوم پزشكي زاهدان و اداره كل دامپزشكي استان .

وی براي اولين بار جهت امر نظارت شرعي بر توليد گوشت حلال به كشور برزيل اعزام شده است، و به مدت سه ماه در دو كشتارگاه دام و يك كشتارگاه طيور فعاليت نمودند.

در كشتارگاه JBS شهر باهيتوس ايالت سائوپائولو به مدت 45 روز با همكاري ناظر بهداشتي جناب آقاي دكتر روستا با كشتار روزانه 600 رأس، كشتارگاه JBS شهر توفيلواتوني ايالت ميناس جرايس به مدت 40 روز با همكاري جناب آقاي دكتر دانشور با كشتار روزانه 350 رأس جهت توليد گوشت قرمز حلال براي ايران، و در پايان در كشتارگاه مابلا پنابرانكاي شهر آمپارو ايالت سائوپائولو به مدت 3 روز با همكاري جناب آقاي دكتر محمد الهي در امر توليد مرغ حلال امر نظارت خود را با موفقيت به پايان رساندند.

ايشان نحوه نظارت شرعي بر توليد گوشت قرمز در يكي از بزرگترين (JBS  باهيتوس) و يكي از كوچكترين کشتارگاه ها (JBS توفيلواتوني) در كشور برزيل را با هم مقايسه نمودند.

ايشان در اين رابطه اظهار داشتند: «با توجه به اينكه كشتارگاه توفيلواتوني داراي سوابق طولاني در امر توليد گوشت قرمز می باشد، براي اولين بار براي جمهوري اسلامي ايران كشتار مي نمود، و لازم بود تا تلاش مضاعفي در جهت راه اندازي توليد و آموزش هاي لازم به منظور بهره برداري بيشتر، با تعامل و همكاري ناظر محترم بهداشتي و توجيه مديران شركت با ضوابط توليد گوشت براي ايران معمول گردد». همچنین بيان نمودند كه علي رغم اينكه توليد براي اولين بار براي ايران صورت مي گرفت، محصول توليد شده هم از جهت تحقق شرايط ذبح شرعي و هم از جهت رعایت ضوابط بهداشتي مطلوب و رضايت بخش بود.

در مورد كشتارگاه باهيتوس ايشان بيان داشتند كه اين كشتارگاه سال هاي زيادي است كه براي ايران توليد داشته است و مورد تاييد ايران می باشد. همچنين ايشان تاكيد داشتند مديريت صحيح، نظارت دقيق و وجدان كاري رمز اعمال ضوابط ايران است و عليرغم اينكه ممكن است تمامي دستور العملهاي ايران توسط شركت دقيقاً اعمال گردد، اين امر نافي نظارت هاي دقيق، جدي و دائمي ناظرين اعزامي نمي گردد.

ايشان با توجه به هزينه هاي نظارتی  بالايي كه براي توليد ایران صرف مي شود نسبت به دقت در كار و حساس بودن مسولين امر نظارت شرعی و بهداشتی تاكيد نمودند.

همچنين بيان داشتند از آنجا كه مامورين اعزامي نمايندگان جمهوري اسلامي ايران در يك كشور خارجي هستند، و از دیدگاه اجتماعی به مثابه شخصيت و الگوي اسلامي و ايراني مي باشند، بايد در زمينه هاي فرهنگي، اجرايي و ساير موارد… گفتاری صاداقانه، رفتاري با متانت و حسن خلق، همراه با اعمال روش هاي مديريتي صحيح در توجيه شرايط و ضوابط کاری داشته باشند.

ايشان مردم برزيل را انسانهايي قانع، پركار و تلاشگر دانست ، مردمي بسيار مهربان و خوش برخورد هستند و نيز از بازدید  شهرهاي زيبا و ديدني و سرسبز و خرم اينجا به نیکی ياد کرد.

با تشكر از زحمات  حجت الاسلام و المسلمين حسين شريفي نيك

و جناب آقاي دكتر محمد الهي و تمامي دست اندركاران امر نظارت شرعي و بهداشتي در كشوربرزيل

مهدي – سوپرويزور مركز اسلامي برزيل

شرکت مابلا پنابرانکا سیارا مارفریگ شهر آمپارو

25/09/2010

4 Comments on مصاحبه ای کوتاه با حجة الاسلام و المسلمين حسين شريفي نيك ناظر شرعی ایران

  1. از بینش بالای مامورین اعزامی ایران که به راستی نمایندگان فرهنگی کشور عزیزمان هستند خیلی خوشحالم.سربلند باد ایران.

  2. I couldn’t resist commenting

  3. Excellent wordpress weblog right here.. It is tough to uncover top quality producing like yours as of late. I actually recognize folks like you! just take treatment

  4. Saved like a preferred, I truly like your weblog!

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here