خلاصه مصاحبه با چند تن از علما در مورد واکنشهای جوامع اسلامی به توطئه اهانت به مقدسات

سئوالات زیر در مصاحبه تلفنی با چند تن علمای صاحب نظر در مسائل  داخلی و خارجی  در مورد” اقدام اخیر کشیش آمریکایی در اهانت به قرآن کریم” مطرح گردید . پاسخهای این بزرگواران بصورت مختصر ارائه می گردد:

  1. با توجه به حدیثی که حتی آبروی مومن را همسنگ بیت الله می خواند آیا واکش جامعه مسلمانان به افعالی مانند اقدام اخیر کشیش آمریکایی  در مقایسه با قتل عام بی گناهان در فلسطین ،سوریه و افغانستان و سایرکشورهای مختلف اسلامی متعادل است؟
  2. برخی آتش زدن و یا لگدمال کردن  ” آنچه موسوم به ستاره داوود نبی (ع)” است را بی احترامی به مقدسات طرف مقابل وتحریک کننده می پندارند و مصداق آیه ای از قرآن کریم که از سب بتهای مشرکان نیز پرهیز می دهد؟
  3. حکم اعدام سلمان رشدی  و گذر زمان
  4. آمادگی مومنین جهان برای توسعه روزافزون رسانها و حملاتی از این دست

جنابعالی نیز با ارسال پسخ و نظر به غنای مطلب بیافزایید: hamed_haghparast@yahoo.com

 پاسخهای بزرگواران:

جایگاه نمادهای مقدس در ادیان مختلف در انسجام پیروان یک آیین انکار ناپذیر است و جایگاه و حرمت عرض و مال و دم مسلمان هم محفوظ است…پرچم یک کشور نمادی دینی نیست…. بلکه سوزاندن پرچم کشورهای استکباری نماد مخالفت با سیاستهای یک کشور است…و رژیم اسرائیل قرائت خاصی ازمذهب یهودیت را وسیله ای برای نیل به اهداف استکباری و ظالمانه خود نموده است…این مورد را در فرق انحرافی ادیان مختلف می توان مشاهده نمود

بنظر می رسد برخی اوقات جبهه دشمن در این امور هدفش بررسی آستانه تحریک مسلمانان و رهبران آنان است . و محکی برای اقدامات عملی در حوزه های وسیعتر که  هشیاری جامعه اسلامی را می طلبد.

اینکه امام خمینی حکم ارتداد سلمان رشدی را داد جلوگیری از این مسائل بود ، حکایت این بیت است که :  سرچشمه شاید گرفتن به پیل … چو پر شد نشاید گرفتن به بیل    بسیاری احکام جهت پیشگیری است که مبادا هزینه های جدی و گزاف به اجتماع تحمیل نماید.

تفاوت بین مسیر “استشهادی” مانند مقاومت مشروع  در لبنان و فلسطین و … در مقایسه با  “عملیات تروریسی” مثل 11 سپتامبر باید تبیین گردد ..القاعده پروژه ای برای انحراف مسیری است که با انقلاب اسلامی ایران عرضه شد. در بعد جهانی با شبیه سازی نهضت های بیماری مانند القاعده  خواسته اند ساحت سکولاریسم محفوظ بماند.

خون  و مال و عرض مسلمین  و مستضعفین در حال حاضر در بسیاری نقاط جهان به یغما می رود و حساسیت زدایی تحقق یافته است . نماد های مقدس سنگر های بعدی است که در فکر فتح آن هستند.

اگر اینترنت را بجویید مواردی زیاد از محصولات موهن به مقدسات ادیان مختلف می یابید …..هنوز تفاوت اینترنت با رسانه های عمومی  ومكتوب در کشورهای سلمان زیاد است  و هر چه فاصله این دو کمتر می شود نیازمند مدیریت هوشمندانه تری در این موارد خواهیم بود… باید موسسات و کشورهای اسلامی در هالیوود  نفوذ کنند و در محصولات رسانه ای جهان نقشی فراتر از خبرسازی بازی کنند.

بررسی مدیریت رابرت مرداک، غول رسانه ای جهان خالی از فایده نیست….

لینک های مربط:

پیام ولی امر مسلمین جهان در پی اهانت نفرت انگیز به قرآن شریف در آمریکا:

3 Comments on خلاصه مصاحبه با چند تن از علما در مورد واکنشهای جوامع اسلامی به توطئه اهانت به مقدسات

  1. Greetings! Extremely useful assistance on this short article! It’s the small alterations that make the greatest alterations. Many thanks a great deal for sharing!

  2. Right after all, what a terrific web site and beneficial posts, I’ll upload inbound hyperlink – bookmark this internet internet site? Regards, Reader.

  3. Your fashion is so exclusive when compared with a lot of others. Thanks for publishing if you possess the option,Guess I’ll just make this bookmarked.two

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here