مصاحبه کوتاه با ناظرین شرعی و بهداشتی مارفریگ آمپارو

بسمه تعالی

تولید سه هزار تن مرغ منجمد بسته بندی شده حلال مارک اسکاد در شرکت مابلا آمپارو به پایان رسید.این تولید با نظارت بهداشتی دکتر احد محمدی و نظارت شرعی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا رضوانی در مدت دوماه به انجام رسید. شرکت مابلای آمپارو سیف 1194 دارای دو خط تولید و با سرعت متوسط 12500 و 7000 است محصول خروجی روزانه 450 تن است.

دکتر محمدی در خصوص وضعیت تولید اذعان داشت: کیفیت تولید این شرکت بسیار عالی و قابل عرضه در بازار ایران است. وی همچنین از تعامل خوب مسئولین این شرکت با هیأت ایرانی و دست اندرکاران تولید حلال ایران قدردانی نمود.

ایشان استانداردهای برزیل در مورد کیفیت و بهداشت گوشت را مطلوب ارزیابی نمود و به برخی از مغایرت های جزئی با استاندارد بهداشتی ایران (IHR) اشاره نمود و بیان داشت در صورتی که مأمورین اعزامی از ایران بر مفاد استانداردهای ایران و شناخت كافي از سيستم كشتارگاه بخصوص نقاط پرخطر (HACCP) تسلط داشته باشند و بتوانند مديريت كشتارگاه و (SIF) را بطور صحیح وعلمي توجیه نمایند مشکل خاصی در نحوه تحقق قواعد (IHR) نخواهند داشت، و همچنين اضافه نمودند كه صرفاً تشخيص و تذكر مشكل نمي تواند راهكار خوبي براي اصلاح و ادامه توليد باشد بلكه كارشناس خوب بايد مشكل را به موقع تشخيص و راه حل مناسبي بر اساس (IHR) ارائه نمايد، و در حل مشكل به مديريت كشتارگاه كمك نمايد.

 ايشان در پايان رمز موفقيت در اين توليد را تعامل بسيار خوب بين ناظر بهداشتي (دكتر دامپزشك)، ناظر محترم شرعي، مديريت كشتارگاه علي الخصوص (SIF) و ناظرين محترم مركز اسلامي برزيل دانستند. وی از تمامی دست اندرکاران تولید ایران بخصوص برادر اسعد موتر عبد الحسین قدردانی و تشکر نمود.

در این مدت برادر عزیزمان حاج علیرضا رضوانی مسؤلیت نظارت و کنترل حلیت و طهارت تولید را بر عهده داشت و بیان نمود که تولید ایران، به علت وجود ذابحین حرفه ای مرکز اسلامی برزیل و نظارت دقیقی که بر عملکردشان صورت گرفته است از نظر شرعی مورد تأييد می باشد.

ایشان بیان داشتند که با توجه به حساسیت هایی که نسبت به دین اسلام و مذهب شیعه و کشور ایران وجود دارد، در کشوری همچون برزیل وحدت مسلمین و شیعیان و علی الخصوص ایرانیان از اهميت خاصي برخوردار مي باشد، و مي توان با همکاری بیشتر به بهروري و نتايج مطلوب تري دست يافت.

امید که تولید حلال و بهداشتی برای ایران به نحو احسن به کار خود ادامه دهد.

با تشكر از زحمات همه بزرگواران بالاخص حاج آقای قربانیان و دکتر عطار باشی

مهدی سوپرویزور مرکز اسلامی برزیل

شرکت مابلا پنابرانکا سیارا مارفریگ شهر آمپارو

2010/09/14

تصویری از  بازدید اساتید بزرگوار بنی هاشمی  و رحمانی زروندی از شرکت مارفریگ

3 Comments on مصاحبه کوتاه با ناظرین شرعی و بهداشتی مارفریگ آمپارو

  1. Fantastic wordpress website right here.. It is difficult to uncover top quality producing like yours nowadays. I truly value individuals like you! consider treatment

  2. That is a excellent suggestions particularly to these new to blogosphere, short and exact information… Many thanks for sharing this one particular. A ought to examine report.

  3. I couldn’t resist commenting

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here