گزیده مصاحبه با دکتر خسرو رستمی ناظر بهداشتی

مکان مصاحبه:

مرکز اسلامی برزیل – سائوپائولو تاریخ 23/8/2010

ایشان از اداره دامپزشکی ارومیه هستند.

محل ماوریت مارفریگ آلگرچی در استان ریو گرانده  دوسول

مدت ماموریت 4 ماه

در مصاحبه  کوتاهی که با ایشان داشتیم اجمالابه موارد زیر اشاره گردید:

شیوه تعامل با پرسنل کشتارگاه :اگر به کار گر برزیلی و مسئولین شرکت پیام ها و سیگنالهای مدیریتی را درست و متقن ارسال کنیم ،کار بصور اتوماتیک و با خطای کم ادامه خواهد یافت.

مشکل تولید گوشت گوساله در کشتارگاههای جنوب: کلا جنوب برزیل منطقه تولید گوشت طیور است و فشار تقاضای بازار ایران در سال جاری و در واقع 2 -3 سال اخیر باعث شده است که کشتارگاههای گوساله جنوب نیز فعال شوند که کمبود دام منطبق با شرایط خرید ایران (نر و جوان) و نیز فرسودگی کشتارگاه( 35 سال پیش کشتارگاه احداث شده است) و ظرفیت پایین برخی قسمتها  است باعث کندی شدید کار شده است. در الگرچی 1000 تن سفارش یک شرکت ایرانی 6 ماه است که کار برده و هنوز هم تمام نشده است.3 دکتر و 3 روحانی هم روی آن نظارت داشته اند . که به سادگی نواقص بازار و مدیریت آنرا نشان می دهد.

وهمچنین توان و وقت دکتر و روحانی جمهوری اسلامی ایران نیز ….

توضیح : احتمالا چون خرید شرکت ایرانی با قیمت پایین بوده و  در 6 ماه گدشته تا کنون رشد قیمت سرسام آور بوده شرکت با تاخیر انداختن  کار ضرر خود را جبران می کند.

خاطره: از ایران قرا بود که به شمال برزیل اعزام شود به ما گفتند دمای شمال برزیل  زیر 30 درجه نمی رسد .فقط 3تا تی شرت ازایران با خودم آوردم .سائوپائولو که رسیدم سرپرست گفت شما بروید ریو گرانده سول که نزدیک قطب جنوب است. اینها در جنوب هم معلوم نیست خودرا با چه گرم می کنند، دوشهای حمام ها برقی بود و آب را تا 20 تا 30 درجه گرم میکرد که شرایط سخت بود ولی برای خودشان عادی بود.

یکسری مطالب کامل و مانع هم در بحثهای فنی و هم امور عمومی مربوط به ناظرین تهیه گردیده است که ان شاء لله برای استفاده سایر همکاران منتشر خواهد شد.

باتشکر از جنابعالی برای شرکت در این مصاحبه

والسلام

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*Click Here